Oryginalne Minky 400g/m2 - czy istnieje naprawdę?

Posted by Artur 20/11/2015 0 Comment(s)

Wiele osób poszukuje w Internecie produktów z oryginalnego minky wpisując w wyszukiwarkę frazy: „oryginalne minky”, „minky 400g” lub „jakie najlepsze minky?”. Świadczy to o tym, że osoby poszukujące produktów z pluszu minky chcą mieć gwarancję tego, że produkt będzie najwyższej jakości. Jednym z parametrów tkaniny jest jego gramatura (waga) wyrażana w g/m2. Nie inaczej jest w przypadku minky. Należy zadać sobie pytanie: dlaczego większość sprzedawców nie podaje tego parametru przy swoich produktach? Odpowiedź nasuwa się sama – po prostu nie ma się czym chwalić. Producentów Minky pojawiło się ostatnio całkiem sporo – w wielu przypadkach gramatura jest niestety poniżej 300 g/m2. Kupując produkty przez Internet: czy to w sklepie internetowym czy też na aukcjach (Allegro, Ebay, Amazon) sprawdzajmy i pytajmy sprzedawcę jaka jest gramatura materiału z którego wykonany jest produkt.

Tkanina Minky - hit czy kit?

Oryginalny Minky od Shannon Fabrics ma 380g/m2 – każda inna wartość oznacza, że nie jest  to produkt od Shannon Fabrics. Przeczesując Internet można się natknąć również na produkty z Minky 400g/m2 – sami do tej pory używaliśmy w swoich opisach takiej gramatury – ale od jakiegoś czasu na stronie producenta widnieje już tylko 380g/m2. Postanowiliśmy zapytać jedynego oficjalnego dystrybutora Shannon Fabrics w Polsce – Craftoholic Shop: Jak jest naprawdę z tą gramaturą?. Udało nam się uzyskać informacje, iż należy używać opisu takiego jak producent na swojej stronie: czyli 380g/m2. Wielu sprzedawców jeszcze nie zaktualizowało swoich opisów, a niektórzy nawet nie wiedzą, że należy to zrobić.  Stąd można się nadal natknąć na Minky 400g/m2 – tyle, że takie Minky nie istnieje…Jako uzupelnienie do tego wpisu należy dodać, iż w 2017 roku pojawiło się kilku producentów tkaniny minky, których produkty posiadają certyfikaty OEKO-TEX, kropki są wypukłe, a sama tkanina minky miękka i miła w dotyku. Jest obiecująco :)

Oczywiście sama gramatura nie świadczy o tym, że Minky czy też np. bawełna jest lepsza/gorsza. Można to stwierdzić również poprzez dotyk, zapach (chińskie podróbki mają charakterystyczny „chemiczny zapach”), a także poprzez niezależne badania i certyfikaty np. Oeko-Tex® Standard 100, który jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. Wyobraźcie sobie te wszystkie związki w chińskich podróbkach!

Materiały są również badane pod kątem utraty kolorów po praniu w określonych warunkach – w przypadku minky jest to 30 st.C – nie trzeba dodawać, że oryginalne Minky niemalże nie zmienia kolorów. A jak jest z innymi Minky? Tego chyba nikt nie wie.... Wybór oryginalnego, czy też innego materiału Minky pozostawiamy Wam drodzy klienci.

Loading...
Loading...
Loading...