Wyprawka dla noworodka

Posted by Artur 19/04/2015 0 Comment(s) Porady,

Przychodzi w końcu ten moment kiedy rodzice (no dobrze, nie oszukujmy się: najczęściej jest to mama) zaczynają zastanawiać się nad wyprawką dla swojego maluszka. Część rodziców odkłada moment zakupów na ostatnią chwilę, lub nawet zaczyna zakupy dopiero po porodzie. Ma to swoje dobre strony (kupimy w 100% to, co nam będzie potrzebne), ale i złe: może się okazać, że trzeba będzie zakupy robić w pośpiechu lub zlecić je bliskiej osobie.

My polecamy zaplanowane wcześniej zakupy – zwłaszcza, że część rzeczy można kupić w sklepie internetowym lub na platformach aukcyjnych. Takie zakupy robione są w spokoju: można szukać, przebierać, wybierać i zastanawiać się. Pamiętajmy, by szukając produktów w Internecie posiłkować się różnymi opiniami z rozwagą: a najlepiej doradzać się wśród młodych mam, ale z realnego świata, a nie wirtualnego.

Co powinno nas interesować w pierwszej kolejności?tekstylia godne zaufania - logo oeko-tex

  1. Ubranka dla noworodka – na pewno przyda się kilka sztuk body z krótkim i długim rękawem, bawełniane koszulki, śpiochy, skarpetki, sweterek, pajacyki, spodenki, czapeczka, śliniaki, Dodatkowo może się też przydać ręcznik z kapturem do kąpieli oraz becik do karmienia.
  2. Pościel do łóżeczka – oczywiście polecamy tylko tę z najwyższej jakości materiałów. Pierwszy rozmiar kołderki może wynosić 75 x 100 cm. Dodatkowo poduszka niemowlęca – płaska. Te produkty znajdziesz w naszym sklepie.
  3. Pieluchy jednorazowe – każda marka ma swoich zwolenników i przeciwników. Proponujemy na początek kupić mniejsze opakowania różnych producentów i zobaczyć , które są najlepsze dla naszej pociechy. Pomyśl też o kupieniu pieluszek tetrowych – są najlepsze do wycierania dziecka przy ulewaniu się pokarmu.
  4. Kosmetyki dla noworodka – wybór jest tak ogromny, że ciężko coś polecać. Pamiętaj, że Twoje dziecko nie będzie potrzebowało ich ogromnej ilości. Podstawowe produkty to: oliwka, mydełko, chusteczki jednorazowe, krem ochronny na pupę, gaziki, proszek do prania. Przydaje się również sól fizjologiczna.
  5. Wyposażenie pokoju – tutaj można poszaleć: łóżeczko, przewijak, wanienka, materac, ozdoby do pokoju itp. Staraj się wybierać produkty tylko atestowane i bezpieczne
  6. Wózek – Główny podział jaki można zastosować w przypadku wózka to trójkołowiec lub czterokołowiec oraz duże lub małe koła. Jeżeli mieszkasz w zurbanizowanym terenie, gdzie wszędzie można poruszać się po utwardzonych ścieżkach i jeszcze dodatkowo nie masz za dużo miejsca w bagażniku to pomyśl nad kupnem wózka z mniejszymi kołami, składającego się jak tzw. parasolka. Warto również wyposażyć nasz wózek w dodatkowy kocyk i poduszkę. Na cieplejsze dni może to być cienki kocyk bez wypełnienia.
  7. Fotelik samochodowy – już pierwsza podróż ze szpitala musi być bezpieczna dla noworodka. Element niezbędny – szukaj tylko najlepszych produktów i producentów.
  8. Akcesoria dla niemowląt – czyli wszystko inne...Tak naprawdę sama zdecyduj czy dany element będzie Ci niezbędny. Np. niania elektroniczna – dla jednych jest to wynalazek, bez którego ciężko zostawić dziecko w pokoju, a dla drugiej osoby będzie to zbędny wydatek.

Umyślnie nie podajemy ani zbyt szczegółowej listy ani ilości potrzebnych rzeczy – pozostawiamy te kwestie w gestii każdego rodzica. I tak znajdzie się mnóstwo cioci, wujków i znajomych, którzy kupią naszemu dziecku ubranka, kosmetyki czy akcesoria podwajając niejako stan posiadania potrzebnych (lub nie) produktów. Może warto zawczasu powiedzieć najbliższym, żeby zamiast kolejnego ubranka kupili paczkę pieluch lub by się złożyli na pościel dla dziecka?

 

 

 

 

 

 

Loading...
Loading...
Loading...