Rożek niemowlęcy

Posted by Artur 09/03/2018 0 Comment(s) Porady,

Każda młoda mama zadaje sobie to pytanie: czy będę potrzebować rożka niemowlęcego?? Kiedyś każda babcia i mama doradziłaby: oczywiście! Rożek niemolęcy jest niezbędny. Dzisiaj z niewiadomych względów, już tak bardzo nie wierzymy "starszym". A to błąd! Trzeba słuchać starszych i doświadczonych: oczywiście nie we wszystkim, ale w tym konkretnym przypadku jak najbardziej :)
 

Po co właściwie ten rożek?
Noworodek - to najpiękniejsze nasze maleństwo potrzebuje ciepła i bliskości. Nasz nowy członek rodziny będzie czuł się bezpiecznie i będzie spokojniejszy. Przecież przez ostatnie miesiące w brzuchu mamy miał właśnie takie warunki: było mu ciepło i czuł bliskość mamy.

Rożek usztywniany czy nie?

Rożek zbyt sztywny nie pozwoli nam na otulenie maluszka - dlatego jesteśmy za tym by był "usztywniony" np. włókniną silikonową antyalergiczną, która stanowi wypełnienie rożka. Te ze specjalną kieszonką, do której wkłada się np. wkład kokosowy w naszej ocenie są zbyt sztywne, ale tutaj zastrzegamy: jeśli rodzic nie czuje się pewnie trzymając maluszka w zbyt miękkim rożku to lepiej wybrać nieco sztywniejszy - choć akurat niepewność w trzymaniu maluszka mija baaardzo szybko :)

Rożek zawiązywany

W naszej ofercie znaleźć można rożki wiązane na kokardę. Tasiemki materiałowe przyszyte są do rożka. Rozwiązanie jest o tyle dobre, że bez względu na "rozmiar" naszego brzdąca możemy go otulić dokładnie tak jak chcemy: albo nieco bardziej albo nieco luźniej: dla każdego coś dobrego. W przypadku rzep regulacja jest ograniczona. Kolejna zaleta wiązania jest taka, że taki rożek może później posłużyć jako kocyk do gondoli lub łóżeczka lub jako mata do leżenia. 
Podsumowując: rożek lekko usztywniony i wiązany będzie dobrym wyborem, ale jeśli zdecydujesz się na inny, którego nie ma w naszej ofercie to pisz do nas - pomożemy :)

 

Loading...
Loading...
Loading...